KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12645265
nr 1264 5265
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Vintermotiv med hus. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 35x44 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
måndag 15 juli 2019
kl 19:51:47
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson